Перуджа взе максималното срещу Модена в първия полуфинал за Суперкупата на Италия (видео + снимки)

Отборът на Сър Сейфти Конад (Перуджа) взе максималното и постигна чиста победа над Лео Шуус (Модена) с 3:0 (26:24, 25:23, 25:20) в първата полуфинална среща от Суперкупата на Италия, която се игра в “Pala Barton” пред 620 зрители.
Тренто обърна Лубе в първия полуфинал за Суперкупата на Италия (видео + снимки)

Гостите от Модена, които ас водени от Андреа Джани, имаха предимство в резултата в първата и втората част, но в крайна сметка домакините от Витал Хейнен успяваха да измъкнат успеха във всяка част. Предимството на Влифредо Леон и компания бе явно единствено в третата част.
Кубинецът с полски паспорт Вилфредо Леон стана най-резултатен за Перуджа с 16 точки (3 аса, 46% ефективност в атака, 16% перфектно и 36% позитивно посрещане). Аржентинският център Себастиан Соле заби 12 точки (5 аса, 70% ефективност в атака) и бе избран за MVP.
Украинецът Олег Плотницкий добави още 10 точки (53% ефективност в атака, 23% перфектно и 54% позитивно посрещане).
Звездата на тима Александър Атанасийевич не се появи в игра и бе заменен от канадският диагонал Шерън Върнън-Еванс, който обаче не игра на ниво и приключи с едва 7 точки (1 ас, 29% ефективност в атака).
За Модена най-резултатен стана германският национал Мориц Карлицек с 15 точки (2 аса, 52% ефективност в атака, 8% перфектно и 38% позитивно посрещане). Даниеле Лавия (2 блока, 39% ефективност в атака, 32% перфектно и 68% позитивно посрещане) и Драган Станкович (3 аса, 3 блока, 56% ефективност в атака)