Университатя громи без Антони Иванов (видео)

След като през миналия сезон изпусна титлата в директния двубой с ЧФР Клуж, сега Университатя (Крайова) отново има амбиции да атакува първото място. При гостуването си на Виторул (Констанца) "студентите" записаха трети поредна победа и оглавяват класирането с 9 точки. Тимът на Антони Иванов се наложи с 4:1, но българинът не беше в групата за мача.

Срещата започна кошмарно за домакините, които още в 5-ата минута останаха в намален състав заради червен картон на Адриан Артеан. В 18-ата Елвир Колич откри резултата в полза на Университатя след груба грешка в защитата на Виторул. В самия край на полувремето обаче Кевин Лукасен изравни, след като беше изведен сам срещу вратаря.
През втората част численото предимство на Университатя си каза думата. Отново Колич беше точен в 51-ата минута, но Силвиу Банку и Андрей Иван оформиха изразителната победа на гостите.

В класирането Университатя води с 9 точки, пред Ботошани, Волунтари и ЧФР Клуж с по 7. Виторул е на дъното с 1 точка, колкото имат още Арджеш и Астра.