Борусия (Д) показа голова мощ в първия си мач (видео)

Борусия (Дортмунд) стартира участието си в турнира за Купата на Германия с разгромен успех. "Жълто-черните" не оставиха никакви шансове на Дуисбург и спечелиха гостуването си край Рейн с 5:0. Попаденията вкараха Джейдън Санчо, Джуд Белингам, Торган Азар, Джовани Рейна и Марко Ройс. Домакините пък играха с човек по-малко от 38-ата минута, когато беше изгонен Доминик Фолкмер.

Част от звездите на Люсиен Фавър останаха на пейката и влязоха след почивката, но още преди това интригата бе приключила. Преди червения картон на Фолкнер Борусия водеше с 2:0, а в края на полувремето вкара и трети гол, който съвсем отчая Дуисбург.
В 14-ата минута Аксел Витсел центрира, а футболист на "зебрите" игра с ръка в наказателното поле и Борусия получи дузпа, реализирана от Санчо. По този начин английският национал ознаменува с попадения стотния си двубой с екипа на дортмундци.

Новото попълнение Белингам покачи на 2:0 в 30-ата минута след подаване на Азар. Малко по-късно Фолкмер спъна откъсващия се фронтално Ерлинг Холанд и логично видя червения цвят. В 39-ата минута Торган Азар изпълни перфектен пряк свободен удар и прати топката в мрежата на домакините.
След статично положение падна и четвъртият гол. Той беше дело на Джовани Рейна, а вратарят на Дуисбург беше заблуден от лек рикошет във Витсел. В 58-ата минута Марко Ройс се отскубна зад защитата и хладнокръвно прати топката в мрежата.

В последния половин час гостите се смилиха над противника си и не вкараха нови голове, макар че имаха няколко възможности пред вратата на Леонардо Вайнкауф.