Челси не впечатли, но потегли с победа (видео)

Челси започна с успех сезона в Премиър лийг. Отборът на Франк Лампард победи с 3:1 като гост Брайтън, но не убеди с представянето си и в големи периоди от двубоя отстъпваше на домакините.  Жоржиньо откри резултата от дузпа в 23-ата минута, а след почивката се разписаха Рийс Джеймс и Курт Зума. Леандро Тросар изравни за Брайтън в 54-ата минута, но секунди по-късно дойде попадението на Джеймс и "чайките" сякаш се обезвериха.

Челси направи впечатляваща селекция и очакванията към тима са да е конкурент на Ливърпул и Манчестър Сити за титлата. Звездните покупи от Бундеслигата Кай Хавертц и Тимо Вернер бяха титуляри. Двамата германски национали се представиха различно. Вернер беше активен и спечели дузпата за гола на Жоржиньо, а Хавертц допусна доста грешки и не сътвори нищо интересно в офанзивен план.

Заради травми извън групата за двубоя бяха останалите нови попълнения на Челси - Хаким Зиеш, Тиаго Силва и Бен Чилуел, а Матео Ковачич е наказан.
Брайтън беше без Хосе Искердо и Дейви Прьопер, които лекуват травми. Дошлият от Аякс централен защитник Жоел Велтман бе резерва, а в нападение си партнираха Леандро Тросар и Нийл Мопе. В халфовата линия личеше името на привлечения от Ливърпул Адам Лалана, но той се контузи още преди почивката.
Преди няколко седмици двата отбора се срещнаха в контрола и мачът завърши 1:1. Брайтън никога не е побеждавал Челси в шампионатен мач и тази тенденция продължава. "Чайките" обаче показаха приятен футбол и това трябва да дава оптимизъм на феновете им.
Началото на двубоя беше мудно и никой от отборите не успяваше да затрудни противниковата врата. Челси нямаше нито един удар до средата на полувремето, коггато получи дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Матю Райън срещу Тимо Вернер. Големият виновник обаче беше Ив Бисума. Негов сбъркан пас доведе до комбинация между Жоржиньо и Вернер, германецът преодоля Райън и той го повали. От бялата точка Жоржиньо хладнокръвно реализира.
В 27-ата минута Тарик Лампти центрира към Мопе, но той уцели топката с рамо и не затрудни Кепа. Лампти, който е юноша на Челси, създаде доста неприятности на "сините" с пробивите си по десния фланг, а Маркос Алонсо не намираше начин да го спре.
В 36-ата минута Арисабалага спаси удар на Стивън Алзат, а в добавеното време на първата част Лалана получи травма и беше сменен от Аарън-Антъни Конъли. Ситуацията за домакините можеше да стане още по-неприятна, ако Вернер беше вкарал секунди по-късно, но Райън отрази удара на германеца.
В началото на втората част Соли Марч напредна отляво и намери непокрития Конъли, но той не успя да отклони топката в очертанията на вратата и я прати в страничната мрежа. Заслуженото изравняване дойде в 54-ата минута. Лампти подаде на Тросар, белгиецът стреля от границата на наказателното поле и изненада Кепа - 1:1.
Само две минути след този гол Челси отново поведе. Точен беше Рийс Джеймс с дебютното си попадение в Премиър лийг. Десният бек изстреля истински снаряд от около 25 метра и не остави шансове на Райън. В 59-ата минута пред Люс Дънк се откри перфектен шанс да вкара за 2:2, но от няколко метра защитникът прати топката в аут.
Челси обаче използва своите възможности в хода на мача и не след дълго вече водеше с 3:1. Рийс Джеймс центрира от корнер, Зума стреля, а рикошет в тялото на Адам Уебстър матира Райън. При този резултата домакините се предадоха, въпреки че направиха още няколко интересни атаки. Челси се защитаваше спокойно и си тръгна с трите точки, но не показа много от потенциала си в атака.
В следващия кръг лондончани ще гостуват на шампиона Ливърпул, а Брайтън ще пътува до Нюкасъл за мач със "свраките".