Отлично представяне на клуб Олимпия при девойките младша възраст на държавно първенство, категория "Б"

Отлично представяне на клуб Олимпия (Бургас) при девойките младша възраст на провеждащото се в зала "София" държавно първенство, категория "Б".

Момичетата на Елена Симеонова спечелиха три златни, един сребърен и един бронзов медал и показаха много трудни и оригинални композиции, които състезателките изпълниха много артистично и си заслужиха призовите класирания и аплодисментите от залата.

Шампион в многобоя (който се формира от сбора на изиграните два уреда - без уред и обръч) стана Виктория Яковлева (Олимпия) със сбор от 23.600 точки.

Сребърният медал завоюва Мария Лесова от първия отбор на Тракия (Пловдив) с 22.950 точки, а бронзовото отличие спечели Елеана Адамчек, която положи своя изпит вчера в зала "София" и взе първо ниво на Спортно-техническите нива. По принцип Елиана е от Академик, но живее и тренира в Испания при своята майка Цвети Минева.

Общо в надпреварата участие взеха 129 гимнастички.
В отборната надпревара отново победата беше за клуб Олимпия (Бургас), който събра 45.450 точки. В класирането следват Тракия (Пловдив) с 44.650 точки и София спорт 2017 с 42.550 точки.

В отборното състезание участие взеха общо 50 тима.
На финалите на отделните уреди шампионка на без уред стана Елиана Адамчек от Академик, а на обръч победителка е Виктория Яковлева от Олимпия.
Утре е последният ден на състезанието, в който ще се състезават девойки старша възраст "Б" категория.