Спарта (Прага) направи впечатляващ обрат срещу Карвина

Спарта (Прага) направи впечатляващ обрат в гостуването си на Карвина от 3-ия кръг на първенството на Чехия. Столичани губеха с два гола до средата на първото полувреме, но накрая спечелиха мача с 5:2. Българинът Мартин Минчев не взе участие в този мач, тъй като по-рано през деня игра за втория отбор на Спарта и отбеляза гол.

Карвина поведе с 2:0 с гол на Пападопулос в 23-ата и автогол на Лишка в 28-ата минута. Гостите обаче възстановиха равенството до края на полувремето след точни изстрели на Хложек в 41-ата и Доцкал в 45-ата минута от дузпа.

През втората част гостите доминираха и стигнаха по категоричен начин до успеха, вкарвайки нови три гола чрез Крейчи в 53-ата, Хложек в 56-ата и Козак в 82-ата минута.

С тази победа Спарта води в класирането с пълен актив от 9 точки. Карвина е на 10-ото място с 4 точки.