Робен направи повторен дебют за Грьонинген… и се контузи

Легендата Ариен Робен направи повторен дебют в официален мач за родния си Грьонинген. 36-годишното крило стартира като титуляр при домакинството на своя тим срещу ПСВ Айндховен от първия кръг на Ередивизи. Още в 30-ата минута обаче бившият национал на Нидерландия, който беше с капитанската лента днес, беше принуден да напусне терена заради травма. Както е известно, Робен през цялата си кариера е преследван от контузии.

Самият мач, който се изигра пред малко над 6000 зрители на трибуните, завърши 3:1 в полза на “филипсите”. Те поведоха няколко минути след смяната на Робен - в 34-ата, когато точен бе Коди Гакпо. В 53-ата Грьонинген изравни, но четири минути по-късно Дониел Мален отново даде преднина на ПСВ. Именно той пропусна дузпа в 83-ата минута, но в 87-ата Гакпо вкара втория си гол в мача за крайното 3:1 в полза на гостите.