Рен надделя над Ним в голово шоу (видео)

Отборът на Рен излезе начело във френското първенство, след като в 3-ия кръг победи като гост Ним с 4:2 и събра 7 точки, изпреварвайки Лил по голова разлика.

Нападателят Серу Гираси вкара първите два гола за успеха на своя тим. Той се разписа в 12-ата и 39-ата минути. Домакините успяха на два пъти да изравнят чрез Андрес Кубас (36’) и Зинедин Ферхат (55’). Във 72-ата минута Наиф Агер даде нов аванс на Рен, а в седмата минута на допълнителното време Бенжамен Буриго оформи крайното 4:2.

В друга среща Ланс стигна до труден успех при визитата си на Лориен с 3:2. Гаел Какута (31’), Факундо Медина (34’) и Игнатиус Ганаго (63’) се разписаха за победителите, а за загубилите точни бяха Адриан Гърбич (14’) и Йоан Виса (90+3’). Междувременно, Анже победи с 1:0 като домакин на Реймс, като единствения гол отбеляза Стефан Бахокен (55’). Брест пък спечели гостуването си на Дижон с 2:0 след попадения на Роман Перо (42’) и Ирвин Кардона (90+5’).