100 години ски спорт в България

Спартак (Варна) спечели турнира за Купата "Тодор Хънков" (снимки)

Хандбалният отбор на Спартак (Варна) спечели за първи път Купата на мемориалния приятелски турнир "Тодор Хънков" в Бургас. Възпитаниците на Веселин Станков победиха на финала на 6-ото издание на надпреварата Локомотив (Горна Оряховица) с 22:19 (9:10).

Варненци започнаха колебливо и изоставаха с 5:10 малко след средата на първата част, но постепенно подобриха играта си и до края на полувремето не допуснаха ново попадение, за да се оттеглят на почивка с пасив от само гол при 9:10. Още в началото на втората част Спартак обърна резултата в своя полза и до края контролира мача, като поддържа аванс от 3-4 гола.

"В 17-ата минута изоставахме с 5:10, но от там до края бяхме на висота и заслужено триумфирахме. Не позволихме на съперника да вкара гол до края на първото полувреме, а през второто поведохме и поддържахме непрекъснато преднина от 2, 3 и 4 гола. Горд съм с момчетата, горд съм с тяхното представяне в целия турнир", заяви за petel.bg треньорът на победителите Веселин Станков.

Турнирът беше последна подготовка за най-добрите български отбори за старта на новия сезон в елита през следващия уикенд.

Снимки: ХК Спартак