Лестър запозна Уест Бромич с жестоката реалност в елита (видео)

Лестър откри кампанията си с победа с 3:0 при гостуването на Уест Бромич в мач от първия кръг на Премиър лийг. Отборът на Брендън Роджърс заслужи успеха си след много по-силна игра, увенчана с попадения след почивката. Привлеченият това лято Тимоти Кастан (56’) вкара още в дебюта си, а след него дежурният голмайстор Джейми Варди (74’,84’) реализира две дузпи. Отделно “лисиците” пропуснаха няколко добри възможности. Така и третият нов отбор в елита стартира сезона с поражение, след като в събота същото се случи с Лийдс и Фулъм.

Още в началните минути стана ясно, че Лестър е далеч по-добрият тим. Мениджърът на домакините Славен Билич опита да се противопостави с 10 футболисти в своята половина, но съперникът намираше начин да комбинира и да създава шансове. На няколко пъти вратарят Сам Джонстън парираше шутовете на играчите в тъмночервени екипи.

През втората част Сити успя да пречупи противника. В 56-ата минута белгийците Денис Прает и Кастан комбинираха, при което вторият забоде кълбото с глава за 1:0 за Лестър.

След това Уест Бромич се изнесе напред в търсене на изравняването, но така само предостави пространства за опасните атаки на гостите. В 74-ата Варди беше задържан в наказателното поле от Кайл Бартли и хладнокръвно реализира отсъдения наказателен удар.

Десет минути по-късно Джеймс Джъстин спечели нова дузпа, която Варди вкара по същия начин с удар до гредата - 3:0.