Марек пропусна дузпа, удари греда, но би и с 10 човека Перун

Резултати и класиране от Югозападна Трета лига
Марек спечели с 2:0 срещу гостите от Перун в интересен мач от 6-ия кръг на Югозападната Трета лига. В голям период от срещата дупничани бяхa с човек по-малко на терена, но успяха да зарадват над 200 души на стадион "Бончук".
През първото полувреме най-чистото положение за Марек дойде в 31-ата минута, когато Димитър Панталеев излезе сам срещу вратаря на Перун, но би високо над гредата. В добавеното време на първата част Димитър Чечев стреля от упор, топката се удари в ръка на защитник от Кресна и бе отсъдена дузпа.

Гостите не бяха съгласни с решението на арбитъра, а зад топката застана Чечев. Нападателят на домакините обаче стреля слабо и стражът на Перун Тапигьзов улови топката.

В 50-ата минута Веселин Любомиров шутира от движение от 20 метра и заби топката в горния ъгъл на противниковата врата, реализирайки рядко красив гол за 1:0. Пет минути по-късно при наглед безобидна ситуация Панталеев удари без топка Токов от Перун, за което получи директен червен картон и домакините останаха с 10 души на терена.

Едва тогава кресненци се сетиха, че могат и да атакуват и погледнаха по-смело напред. Това обаче остави празни пространства за нападателите на Марек. В 65-ата минута при бърза контра Александър Близнаков нацели гредата на Перун. В 73-ата минута Любомиров отбеляза втория си гол в мача, след като се измъкна от защитата за 2:0. Това попадение практически реши двубоя, след като гостите нямаха сили, а вече и желание да търсят изравняването.