Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

България срещу Чехия в битка за финала на Евро 2020! Гледайте полуфинала ТУК!

Мартин Стоев: Най благородното нещо е да правиш хората щастливи

След невероятния старт на Евроволей 2020 и трите победи над Белгия, Турция и Италия, националният отбор по волейбол на България за юноши до 18 години, който е воден от Мартин Стоев, излиза за своя полуфинала на шампионата на Стария континент.
България U18 излъга Италия след драма на Европейското (видео + снимки)
Младите ни "лъвчета", които станаха победители в своята Група I, ще се изправят срещу връстниците си от Чехия, които останаха втори в Група II. Срещата е днес (12 септември) от 18,00 часа българско време в Лече и ще може да се гледа пряко в Ю Туб канала на Италианската волейболна федерация.
Владо Николов: Да победиш Италия като гост не се случва всеки ден
Втората полуфинална среща противопоставя домакините от "Скуадра адзура", които завършиха втори в Група I, и Полша, която стана победител в Група II. Този мач е от 21,00 часа.

Интересно е да се отбележи, че трима от 4-и полуфиналисти са същите като преди година на Европейското първенство за юноши до 17 години, което се проведе в София. Тогава България игра на финала, но остана със среброто, Полша спечели бронзовите медали, а Чехия остана на 4-о място. Италия пък прави крачка напред, след като през 2019-а беше 5-а. Единствено шампионът Франция липсва, след като отказа да пътува до южна Италия заради опасения за безопасността си от заразяване с коронавирус.