Бордо и Лион не намериха пътя към гола

Първият мач от 3-ия кръг на Лига 1 на Франция между Бордо и Лион завърши без победител. Двата тима не впечатлиха с представянето си и срещата завърши 0:0.

Гостите повече могат да съжаляват, че не взеха трите точки. Особено през второто полувреме те бяха по-добрият отбор, но и късметът не бе на тяхна страна.

Тиаго Мендеш отправи опасен изстрел в 65-ата минута, а две по-късно каворен удар на Максуел Корнер от фаул бе спасен от вратаря Беноа Костил.

Най-добрата възможност за "Хлапетата" бе в 81-ата минута. Тогава Усем Ауар "навърза" няколко защитници и стреля, но в гредата. Халфът отправи още един опасен шут в добавеното време, но покрай вратата.

Така срещата завърши без победител и двата тима прибавиха по точка в актива си. Така Бордо излезе 2-и в класирането с 5 точки, а Лион е веднага зад него на 3-ото място с 4 точки. Двата тима обаче са с мач повече и едва ли ще останат на тези места след доиграването на кръга.