Фрозиноне изстрада първата стъпка по пътя към Серия "А"

Фрозиноне направи първата крачка по дългия път към евентуално завръщане в Серия "А". Тази вечер играчите на Алесандро Неста постигнаха изстрадана победа с 3:2 като гост на Читадела в 1/4-финалния плейоф за влизане в елита и се класираха напред.

Срещата бе доста вълнуваща. Домакините поведоха с два гола на Давиде Диав в 5-ата минута от дузпа и в 45-ата минута.

Фрозиноне обаче успя да изравни. Салви върна гостите в мача в 4-ата минута на добавеното време на първата част, а Диониси докара нещата до 2:2 в 51-ата минута.

Така се стигна и до продължения, където драмата стана пълна. В 121-ата минута Чиано отбеляза трети гол за гостите и така се превърна в големият герой за своя тим в мача, оформяйки крайното 3:2 в тяхна полза.

Така Фрозиноне се класира за 1/2-финалния плейоф, където ще има за съперник състава на Порденоне.