Монреал взе аванс срещу Питсбърг с драматична победа с продължение (видео)

Резултати в НХЛ

Джеф Петри вкара в 13:57 минута на продължението и донесе победата на Монреал с 3:2 над Питсбърг в първия мач от квалификационни серии за класиране в плейофите на Националната хокейна лига.
Сезонът беше подновен тази нощ без зрители, след като беше прекъснат през март заради пандемията от коронавирус.

Канадците пропиляха ранен аванс от два гола в залата в Торонто, след като Йеспери Котиканиеми и Ник Сузуки вкара в първия период.

Сидни Кросби и Брайън Ръст изравниха през втората част, но Монреал все пак стигна до успеха и поведе с 1:0 победи в серията до три успеха от Източната конференция.

В другите два мача на Изток тази нощ Ню Йорк Айлъндърс победи Флорида с 2:1 с попадения на Жан-Габриел Паго и Антони Бовилие и 27 спасявания на Семьон Варламов.

Каролина пък се справи с Ню Йорк Рейнджърс с 3:2.

Джейкъб Славин и Себастиан Ахо записаха по гол и асистенция, а Петр Мразек спаси 24 удара.
Мика Зибанежад също завърши с гол и асистенция, но това не помогна на Рейнджърс да избегне поражението, въпреки 34-е спасявания на Хенрик Лундквист.

Доминик Кубалик се отличи с 5 точки - 2 гола при числен превес и 3 асистенции, а Чикаго надделя с 6:4 над домакина на мачовете в Западната конференция Едмънтън.
Джонатан Тейвс също вкара два пъти за успеха, а вратарят Кори Крофърд завърши с 25 спасявания.
Конър МакДейвид се отличи с гол и три асистенции за домакините, а Леон Драйзайтл добави гол и асистенция, но това не беше достатъчно.
Андрю Манджапейн изпъкна с гол и асистенция, а Калгари се наложи с 4:!, за да поведе с 1:0 победи в серията на Запад.