Рейнджърс стартира с безпроблемна победа

Рейнджърс започна новия сезон с изненадващо лесна победа при гостуването на Абърдийн. Отборът на Стивън Джерард спечели само с 1:0 в първия мач след подновяването на първенството в Шотландия, но резултатът не отразява превъзходството на тима.

Срещата се игра на ниско темпо, а головите положения бяха рядкост. Защитникът на домакините Андрю Консидин получи червен картон 4 минути преди края, като това намали още повече възможностите на тима да опита да организира натиск в заключителните минути.

Липсата на публика по трибуните сякаш оказа влияние на Абърдийн, който не оказа сериозна съпротива. Рейнджърс тотално доминараше през първото полувреме, когато падна и единственият гол в мача. Той бе дело на Райън Кент в 21-ата минута.