Специя на Гълъбинов се пребори за 3-ото място, Пескара на Божинов ще играе плейаут

И двамата българи в Серия "Б" - Андрей Гълъбинов и Валери Божинов, пропуснаха мачовете на своите отбори от последния кръг на редовния сезон. Родните нападатели са контузени, а тимовете им записаха различни резултати. Специя на Гълъбинов се наложи с 2:1 над Салернитана и зае 3-о място, като ще участва в плейофите за промоция в Серия "А". Пескара пък отстъпи с 0:1 на Киево и ще трябва да играе плейаут за оставане във второто ниво на италианския футбол.

Специя имаше гарантирано място в плейофите, но въпреки това подходи сериозно към визитата на Салернитана. Седрик Гондо даде аванс на домакините в 30-ата минута, но в края на първото полувреме Лука Мора изравни. В 62-ата Салернитана остана с човек по-малко след червен картон на Фабио Майстро и Специя се възползва, стигайки до успеха в последните секунди благодареие на точен изстрел на Мбала Н'Зола.

Специя ще се включи в плейофите директно от полуфиналите. Тимът на Гълъбинов ще има за съперник победителя от двойката Киево - Емполи. Другият четвъртфинал ще противопостави Читадела и Фрозиноне, а победителят от него ще се изправи на полуфиналите срещу Порденоне.
Пескара можеше да се спаси с победа срещу Киево, но "летящите магаренца" също имаха за какво да играят и бяха пределно мотивирани. Победното попадение за тима от Верона вкара Лука Гаритано в 88-ата минута.
По този начин Киево завърши на 6-о място и ще се бори за завръщане в Серия "А", а Пескара остана на 17-ото място и ще трябва да се бори с 16-ия Перуджа за оцеляването си.
Директна промоция за елита спечелиха Беневенто и Кротоне, а в третия ешелон изпаднаха Трапани, Юве Стабия и Ливорно.