Верона прекъсна негативна серия срещу най-слабия отбор

Верона записа първа победа След седем поредни мача без успех. Тимът, воден от Иван Юрич, се справи без проблеми с последния в класирането СПАЛ, като победи с 3:0.

Срещата бе решена до голяма степен до 11-ата минута, когато домакините водеха с 2:0. Самуел Ди Кармине се разписа на два пъти в началото на срещата, а в този период Верона изпусна още едно положение. Защитата на Бреша спомогна за тези попадения, като го остави непокрит в близост до вратата си. Ди Кармине можеше да стигне до хеттрик още преди почивката, но не се възползва от следващата си добра възможност.

Фараони направи резултата 3:0 малко след почивката, след като и той бе оставен непокрит в наказателното поле след ъглов удар и с глава прати топката в мрежата. След третото попадение двубоят повече приличаше на тренировка.