Жестока буря прекрати ЦСКА-София - Пирин на полувремето

Контролата между ЦСКА-София и Пирин (Благоевград) продължи само едно полувреме заради жестока буря над София, която принуди двата тима да прекратят спаринга помежду си при резултат 2:0 в полза на "червените". Резултатът на стадион "Българска армия" беше открит от Енрике Рафаел (38), който изведе "червените" напред с хубав удар под гредата. Али Соу (41) удвои няколко минути по-късно, но с доза късмет, тъй като шутът му се отклони коварно в крак на защитник на Пирин.

През първите десетина минути на мача голови положения липсваха, а "червените" опитваха атаки главно през левия фланг на своето нападение. В 13-ата минута Антон Карачанаков стреля силно от фаул, което принуди Густаво Бусато да боксира топката. Три минути по-късно Амос Юга пробва шут от далечна дистанция, който излезе в аут.

В 18-ата минута късметът покри Пирин. Иван Турицов проби по дясното крило, центрира остро в наказателното поле, а в опита си да изчисти топката Стилиян Николов нацели гредата на собствената си врата. Пет по-късно футболистите на ЦСКА-София имаха претенции за неотсъдена дузпа. Енрике бе изведен вдясно зад гърба на отбраната на Пирин, а офанзивният играч на „червените” бе побутнат в наказателното поле на „орлетата”. Главният съдия обаче не показа бялата точка.

В 38-ата минута ЦСКА-София поведе в резултата с гол на Енрике Рафаел. Груба грешка на Николай Бодуров в центъра на терена беше наказана от Енрике, който отне, напредна към вратата на "орлетата" и с безкомпромисен шут под гредата не остави шансове на стража на Пирин.

В 41-ата минута "червените" вече имаха два гола аванс. Този път Краси Станоев подаде неразчетено в центъра, а топката беше пресечена от Али Соу. Нападателят показа добра скорост, след което шутира. Защитник на Пирин отклони топката, която придоби коварна траектория и прехвърли Кисьо.

Началото на второто полувреме така и не беше дадено заради проливен дъжд, който наводни сериозно стадион "Българска армия" и направи терена негоден за футбол.

ЦСКА-София - Пирин 2:0
1:0 Енрике Рафаел (38)
2:0 Али Соу (41)