"Бяла лавина" помете Лудогорец - Славия се окичи с медалите и е на крачка от Европа (видео+снимки)

"Бяла лавина" помете Лудогорец - Славия се окичи с медалите и е на крачка от Европа  (видео+снимки)

Отборът на Славия постигна впечатляваща победа в последния кръг на първата шестица на efbet Лига. “Белите” надиграха напълно заслужено с 3:1 Лудогорец и така нанесоха първа и единствена загуба на шампионите през сезона.

57 Славия - Лудогорец
Играчите на Златомир Загорчич поведоха с 3:0 на почивката след попадения на Филип Кръстев, Христо Попадийн и Радослав Кирилов, в края на полувремето “орлите” останаха с човек по-малко след червен картон на Сисиньо, но след почивката Дан Битон поне частично върна част от честта на гостите. Лудогорец логично даде почивка на някои от титулярите си, а заместниците им не показаха поне тази вечер, че могат да им бъдат адекватни алтернативи.
По този начин Славия се класира за финалния бараж за Лига Европа, като в битката за участие в турнира ще се изправи срещу Ботев (Пловдив). Освен това тимът от Овча Купел се окичи с бронзовите медали от шампионата, като това се случва за първи път през този век. Предишният път, когато Славия се качи на почетната стълбичка бе през сезон 1996/97 - отново с бронза..
Домакините започнаха по-активно срещата и в осмата минута създадоха първата опасност пред Ренан. Една избита топка стригна до Радослав Кирилов, който стреля с вътрешен фалц, но стражът на гостите изби в ъглов удар.
В 12-ата минута резултатът бе открит от Славия. Големият талант на родния футбол Филип Кръстев получи топката на границата на наказателното поле и с отличен далечен удар не остави шансове на Ренан.
В 29-ата минута "белите" удвоиха резултата. Отлична комбинация с участието на Янис Карабельов и Емил Стоев изведе на чиста позиция Христо Попадийн, който чукна леко топката, за да влезе в мрежата на Ренан за втори път.
В 37-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко. След едно грубо влизане на Карабельов и Попадийн срещу Димо Бакалов и докато падаше играчът на гостите посегна да ритне автора на втория гол за Славия. Последва меле на терена, при което Сисиньо перна през лицето Венцислав Бенгюзов. За действията си десният бек на "орлите" бе изгонен с директен червен картон. Бакалов и Карабельов пък видяха жълтия цвят. Капитанът на "белите" също можеше да бъде изгонен за два мигновени картона, тъй като след нарушението си реагира и остро срещу Бакалов.
В 45-ата минута резултатът стана 3:0 в полза на домакините. Отличен дълъг пас на Емил Виячки намери Кирилов в наказателното поле и крилото от воле покачи разликата на три гола.
През втората част гостите опитаха да тръгнат по-масирано напред, въпреки че бяха с човек по-малко. Домакините пък действаха много концентрирано и атакуваха опасно в дадени моменти.
Все пак в 73-ата минута Лудогорец успя да намали резултата. Дан Битон се разписа с хубав далечен удар. Това бе трети пореден мач, в който израелецът се разписва.
До края на срещата до нови попадения не се стигна. "Белите" предпочетоха да действат предпазливо, докато Лудогорец не бе достатъчно настоятелен, за да потърси втори и евентуално трети гол.
Така Славия за пореден път през пролетта показа, че се намира в отлична форма и записва може би най-силния си сезон през новия век. Последната крачка за “белите” за един перфектен завършек за тях на сезона ще бъде баражът за класиране в Лига Европа. Там “белите” ще се изправят срещу Ботев (Пловдив), който също има амбиции за международната сцена. Лудогорец от своя страна не завърши по очаквания начин сезона и записа първо поражение в първенството. “Орлите” останаха едва на един мач от рекорда на ЦСКА за мачове без загуба в родния елит - 36. Разградчани записаха 35 срещи преди днешната загуба.

СЛАВИЯ 3:1 ЛУДОГОРЕЦ
1:0 Кръстев (12)
2:0 Попадийн (29)
3:0 Кирилов (45)
3:1 Битон (73)