Ботев Пд отстрани 9 "боляри" след странни червени картони и мечтае за Европа (видео+галерия)

Отборът на Ботев (Пловдив) отстрани Етър след 1:0 в 1/4-финален плейоф за Лига Европа, който се игра на "Коматево". Единственото попадение реализира Антонио Вутов в 28-ата минута, което осигури на канарчетата двубой срещу Черно море във Варна в следващия етап на елиминациите.

Срещата бе белязана от три червени картона. Първо от пейката бе изгонен наставникът на домакините Ферарио Спасов. В 80-ата минута капитанът на болярите Яни Пехливанов напусна игра след много спорен втори жълт картон при единоборство срещу Джонатан.

78 Ботев (Пловдив) - Етър
В 86-ата минута го последва и Божидар Кацаров. Той пък сътвори чутовна глупост, след като на няколко пъти отказа да изпълни съдийско решение и да позволи на канарчетата да изпълнят фаул на тъча, заставайки на метър пред топката. Това принуди рефера Георги Иванов да му покаже втори жълт картон, което предреши равностойния до този момент двубой.
Домакините наложиха териториално превъзходство в началото, но трудно стигаха до нещо по-интересно пред вратата на Етър. Дори болярите първи стигнаха до положение, когато в 12-ата минута Яни Пехливанов стреля опасно от границата на наказателното поле, но Георгиев улови.
Нещата се промениха в 28-ата минята, в която канарчетата откриха резултата. Джонатан отне топката пред наказателното поле на гостите и подаде към Вутов, който след шут с левия крак по земя от 20 метра намери долния ляв ъгъл на Господинов за 1:0.
При попадението Лагоа извърши фаул за жълт картон, но реферът Георги Иванов му го спести. Ако му го бе показал, виолетовите щяха да останат с човек по-малко. Халфът направи още едно нарушение секунди по-късно, но и тогава се размина с второ предупреждение.
В 41-ата минута Милчо Ангелов се озова на добра стрелкова позиция, но шутира слабо и Георгиев без проблем улови. Три минути по-късно Джонатан прекъсна опасна атака на Етър и подаде към Неделев, който от своя страна изведе Бурбано отляво в наказателното поле на виолетовите. Последва изстрел по земя, който Господинов спаси.
Първата опасна атака за втората част стана факт в 56-ата минута. Тогава Милчо Ангелов се озова за момент сам срещу вратаря след неразбирателство в жълто-черната отбрана, но Бандаловски спря набега на нападателя със страхотен шпагат. Малко по-късно Кацаров опита да вкара ефектно след фалцов изстрел с левия крак, но не намери далечния ъгъл на домакинската врата.

В 67-ата минута Господинов допусна груба грешка, след която Ангелов прати топката в мрежата на Ботев, но вратарят на канарчетата извади късмет, тъй като попадението правилно бе отменено заради засада.
Десет минути преди края на редовното време Етър остана с 10 човека след спорен втори жълт и респективно червен картон на Пехливанов при спринт за топката с Джонатан.
Неделев изпълни фаула и опита да реализира в десния долен ъгъл, но стреля в аут.
В 86-ата минута Божидар Кацаров остави болярите с 9 човека след изключително глупав втори жълт картон.
Футболистът на гостите застана на метър пред топката при фаул в полза на Ботев. Съдиите на няколко пъти го подканиха да се дръпне, но той отказа и логично бе изгонен.
Въпреки че бяха с двама футболисти по-малко, великотърновци успяха да създадат на два пъти суматоха в наказателното поле на домакините и дори стигнаха до корнер. След неговото изпълнение в 90-ата минута обаче Ботев осъществи контраатака. Неделев намери с брилянтен пас Шопов, който напредна и стреля от границата на наказателното поле, а след намесата на Господинов топката се отби в гредата.