Атаката на Сасуоло осигури успех срещу Лече (видео)

Отборът на Сасуоло победи с 4:2 Лече в зрелищен мач от 30-ия кръг на Серия “А”, изигран на “Мапеи”. “Неровердите” отново показаха забележителна игра в атака, като в четвърти пореден двубой отбелязаха три гола.

Те поведоха още в 5-ата минута чрез своя топ реализатор Франческо Капуто, който беше изведен сам срещу противниковия вратар и го прехвърли с удара си. В 27-ата обаче Фабио Лусиони изравни, засичайки центриране от корнер. При друго изпълнение на ъглов удар в 63-ата минута Сасуоло получи дузпа, която беше оползотворена от Доменико Берарди. Едва четири минути по-късно Лече също си спечели правото да изпълни наказателен удар. Това стори Марко Манкосу, който го превърна в гол. В 78-ата Джереми Бога изведе отбора си напред за трети път в мача, а след още пет минути Мерт Мюлдюр оформи крайното 4:2 с шут по земя.

Така Сасуоло събра 40 точки на 9-ата позиция в класирането, където Лече е на 18-ото място в зоната на изпадащите с 25 пункта в актива си.