Селта не успя да се отдалечи от зоната на изпадащите

Селта пропусна шанс да увеличи значително разстоянието между себе си и зоната на изпадащите. Тимът от Виго направи 1:1 в домакинството си на Бетис. Тимът на Оскар Гарсия все пак има аванс от шест точки пред 17-ия Майорка, от който записа тежка загуба с 1:5 през седмицата.

Нолито откри резултата в 22-ата минута след технично изпълнение на фаул. Той изненада вратаря с удар в близкия ъгъл покрай стената. Бетис не предложи много през първата част, но имаше сериозни оплаквания през второто полувреме. Съдията отсъди дузпа за гостите, но след разглеждане на ситуацията със системата ВАР изненадващо я отмени.

Все пак Бетис стигна до заслужено изравняване в 79-ата минута. Тогава след центриране на Каналес топката стигна до Федал, който бе оставен напълно непокрит и прати топката в мрежата.

СЕЛТА - БЕТИС 1:1