Аталанта се утвърди в зона Шампионска лига

Аталанта обяви трансфера на халф от Ювентус

Отборът на Аталанта постигна комфортна победа с 2:0 у дома над Наполи в двубой от 29-ия кръг на Серия А и се утвърди в зона Шампионска лига, като заема 4-ото място с 60 точки. Петият във временното класиране Рома изостава на 12 преди домакинството на Удинезе, а до кра на сезона остават пет кръга.
Наполи, който спечели Купата на Италия, пък върви пети с 45.

Първото полувреме на двубоя в Бергамо ще се запомни с травмата, която получи титулярният страж на Наполи Давид Оспина. Той пострада след сблъсък в главата със съотборника си Марио Руи и Матия Калдара от Аталанта.

Оспина беше заменен в 30-ата минута, като напусна окървавен и на носилка терена, а на мястото му заигра младият Алекс Мерет (роден 1997 година).

Домакините изковаха успеха си с две попадения през втората част. Марио Пашалич откри с глава след центриране отляво на наказателното поле на Гомес. В 55-ата Робин Госенс удвои резултата с удар с левия крак след разбъркване в наказателното поле на Наполи.