Огромен съдийски скандал в Палма даде тон за мощна победа на Майорка (видео)

Отборът на Майорка спечели с 5:1 над гостуващия Селта в мач от 33-ия кръг на Ла Лига, белязан от скандална дузпа. Наказателният удар беше в седмата минута за падане на Дани Родригес и след него резултатът беше открит. С успеха балеарският тим съкрати разликата със 17-ия Селта на пет точки.
В седмата минута Санти Мина по никакъв начин не игра с крака на Дани Родригес в наказателното поле, но реферът отсъди дузпа. Реферът дори прегледа видеоповторение на монитор край тъчлинията, но не промени решението си - дузпа. Тя беше реализирана от Анте Будимир. В 21-вата минута не стана ясно дали топката преминава голлинията на домакините с пълния си обем. Липсата на технология на голлинията остави въпроса нерешен, а съдията сметна, че няма гол. В 28-ата Кучо Ернандес завъртя топката в долния ляв ъгъл на вратаря - стражът не помръдна. В 41-вата Алехандро Посо вкара за 3:0. В 44-ата Нолито беше на прага да отбележи зрелищен гол, но топката срещна гредата около сглобката.

В 49-ата съдията даде леко пресилена дузпа за гостите от Виго, която Яго Аспас реализира със силен и много точен удар. В 52-рата Анте Будимир се пребори с тяло срещу съперник и сам срещу вратаря насочи технично към ъгъла. В 60-ата Майорка вкара пети гол. Ветеранът Салва Севийя отбеляза превъзходно попадение с изстрел от 25 метра. Той завъртя топката с вътрешен удар и се разписа с помощта на гредата за 5:1.