Кучетата от Младост оцеляха след фамозен обрат

Отборът на Кучетата от Младост не позволи да си тръгне от "Овергаз арена" победен за трети пореден път и събра сили да направи страхотен обрат срещу София Ентъртейнмънт в изключително драматичен мач, завършил с продължение - 98:92 (26:26, 11:17, 27:29, 24:16, 10:4). Победата бе много важна за бронзовите медалисти от Купата на НАЛБ за 2016-а, тъй като чрез нея застават временно на втората позиция в класирането на Втора дивизия с баланс 15-7.

Там обаче може да се получи сериозна въртележка при евентуални победи на Кабайерос, Дървоядите и Фантомс, които са с 14 победи и 7 загуби, но имат по още един мач до края на редовния сезон. София Ентъртейнмънт се бори до финалната сирена, за което заслужава похвали, като тимът завършва сезона с 3 победи и 19 загуби на 10-ата позиция.

Първата част започна с ранен аванс за Кучетата, но той бе съкратен и неутрализиран мигновено след серия от 0:11 за София Ентъртейнмънт. Така или иначе, двата отбора продължиха да се гонят, а първата десятка приключи с тройка на Мартин Сечков, който изравни резултата при 26:26. Втората четвърт също бе равностойна, като единствено в самия край отборът на София Ентъртейнмънт стигна до нещо по-сериозно с кошове на Теди Буков за 37:43.

След почивката играта се развиваше на по-високо темпо, което помогна на символичните гости да стигнат до двуцифрен точков аванс. Последната четвърт започна при 8 точки разлика - 64:72, като тя веднага се увеличи на 16 след кошове на Ахилеас Зикас и Марио Юруков.

Тук някъде Кучетата си припомниха, че евентуална загубa би се отразила много лошо за амбициите на отбора, и завършиха периода със серия от 21:5, за да вкарат мача в продължения. Отбелязваме, че Георги Наумов наниза 3 наказателни, за да спаси отбора си и да изравни резултата при 88:88. В продълженията Кучетата вече бяха по-мотивираният тим и след тройки на Димитър Мещерски и капитана Маргарит Рунев всичко приключи - 98:92.

Мартин Сечков бе в основата на обрата за Кучетата с 33 точки, 19 борби, 8 асистенции и 3 чадъра. Димитър Мещерски и Георги Наумов се разписаха с по 16 точки и 12 борби всеки, а Маргарит Рунев завърши с "трипъл-дабъл" 12 точки, 16 борби и 10 асистенции + 4 отнети топки. За София Ентъртейнмънт Ахилеас Зикас вкара записа 24 точки, 7 борби, 5 асистенции и 4 отнети топки, Теди Буков добави 20 и 13 борби, Марио Юруков остави 19 пункта и 14 взети отскочили топки на сметката си, а с по 14 точки останаха Мирослав Кетенлиев и Даниел Илчев.

Вицешампионите на Трета дивизия от миналия сезон Фантомс записаха много важна победа в битката си за челните места, след като стигнаха до успех в мача си с Атлетик 95 Куклен с крайното 80:75 (24:13, 12:20, 24:18, 20:24). Триумфът помага на момчетата на Вилиян Милчев да достигнат до своята 14-а победа от началото на сезона във Втора дивизия, която пък същевременно ги изравнява с отборите на Кабайерос и Дървоядите - и трите тима в момента с с баланс 14-7 един кръг преди края. Отборът от Куклен пък остава на осмата позиция и вече се готви за плейофен сблъсък с непобедения досега отбор на Миньор 2015 (Перник).

До двуцифрен брой безответни точки първи стигнаха Фантомс, които излязоха напред в резултата с 24:13 след първите 10 минути. През втората четвърт символичните гости отговориха чрез добри изяви на Дилян Барбов и се оттеглиха на голямата почивка при 3 точки дефицит - 36:33. Третата четвърт отново мина под превеса на "фантомите", които за втори път се отскубнаха с двуцифрена преднина, а самата четвърт приключи при 60:51. Тимът на Атлетик обаче не се предаде и в рамките на 60 секунди записа серия от 0:11, с която върна интригата в двубоя при 78:74. Фантомс все пак запазиха преднината си и триумфираха с крайното 80:75.

Григор Божилов завърши с 23 точки и 7 борби за победителите. Теодорас Зиакас добави 16 и 9 асистенции, Калеб Акенс за пореден път завърши с "дабъл-дабъл" 13 точки и 21 борби + 4 отнети топки, а Борислав Каменов се отчете с 11 точки. Дилян Барбов бе над всички за Атлетик с 33 точки, 10 борби и 5 асистенции, като се отличи със зверска забивка в средата на третата четвърт. Найден Найденов записа 17/5/6, а Костадин Костов добави 10 точки и 5 борби.