Горещ мач на "Лаута"! Арда катурна Ботев след мнима засада, греди и гол към края (видео+галерия)

Арда (Кърджали) победи Ботев (Пловдив) с 1:0. Единствения гол в мача вкара нападателят Радослав Василев в 81-ата минута. Той се разписа отблизо след колективна грешка в наказателното поле на "канарчетата".

По този начин тимът на Николай Киров измести пловдивчани от първото място в група "Б" на efbet Лига и държи всичко в ръцете си преди последното завъртане, което ще определи кой да бъде домакин на Царско село или Етър и кой да гостува на Черно море във Варна.
В четвъртата минута на мача Джонатан се оказа на голова позиция пред вратарското поле на отбора от Кърджали, но бразилецът действа несръчно и не намери мрежата.

В 11-ата минута Спас Делев центрира остро отдясно, Радослав Василев се размина с топката, което постави вратаря Янко Георгиев в трудна ситуация и той трябваше да избива.

В 26-ата минута Тодор Неделев намери топката с глава, но Милен Стоев се намеси в последния миг. Веднага след това Станислав Шопов шутира към вратата на символичните домакини, но изстрелът се спря в горната греда. При добавката беше отсъдена странна засада на Лъчезар Балтанов, който иначе намери целта. Попадението на капитана на Ботев беше отменено.  Отговорът на Арда дойде в 33-ата минута, когато Делев разтресе страничния стълб на вратата на "канарчетата".

Второто полувреме започна в темпото на първото. В 51-ата Делев се озова на място за стрелба в наказателното поле на "жълто-черните", но не сполучи. Последва удар на Иван Коконов, който мина на половин метър над рамката на Месут Юсуф.

В 68-ата минута Неделев направи атракция - почти от място, от около 25 метра, звездата на пловдивчани прати снаряд, който разтресе горната греда на вратата на Арда. В 81-ата минута Светослав Ковачев центрира след късо отиграване от корнер, топката се насочи към близката греда, защитата на Ферарио Спасов "заспа" за секунда и Ради Василев отблизо мушна топката под носа на стража Георгиев - 1:0 за Арда!

Арда 1:0 Ботев (Пд)