Созопол излъга Добруджа

Добруджа допусна втора загуба в предсезонната подготовка. След повече от 4 месеца без футбол в Добрич, близо 400 жълто-зелени фенове се завърнаха на стадион "Дружба" за мача срещу Созопол. Гостите, които също са новак в професионалния футбол, спечелиха с 1:0.

Първото полувреме по нищо не предвещаваше подобна развръзка. Домакините владееха трайно топката и атакуваха опасно още от началото на мача. През първата част вратарят на Созопол отрази два далечни изстрела на Илиян Капитанов, а веднъж решително се намеси след удар с глава на Цветелин Радев. На три пъти Иван Цачев излизаше на добра позиция и стреля опасно на сантиметри от целта. И след куп пропуски пред вратата на "Созопол" през цялото първо полувреме, в последната му минута Ариф Ферадов проби в наказателното поле на домакините и с удар от малък ъгъл изведе гостите напред в резултата.

През втората част и в двата отбора бяха направени много смени, като единствено Цветелин Радев изигра пълни 90 минути за Добруджа. След почивката по-чистите положения бяха за гостите и макар и да не успяха да увеличат преднината си, стигнаха до победата в Добрич.

Извън състава на Добруджа бе нападателят Кристиян Петков, който поради лични причини е решил да прекрати професионалната си кариера и да се насочи към друго поприще. Срещу "Созопол" поради здравословни проблеми не игра и халфът Антоан Вълчев.

Старши треньорът на Добруджа Светослав Петров направи една промяна в титулярни състав в сравнение с мача с Пирин, като на вратата през първата част бе Иван Василев.

Добруджа започна в състав: Иван Василев, Иво Вихренов, Дони Дончев, Цветелин Радев, Ахмед Адемов, Симеон Митев -  капитан, Християн Казаков, Цветан Илиев, Илиян Капитанов, Иван Цачев и Мартин Кирилов. След почивката в игра влязоха Димитър Илиев, Денис Кадир, Станислав Жеков, Йордан Радев, Дейвид Филипов, Святослав Вател, Стефан Митев, Димитър Василев, Пламен Шестаков и Радослав Михалков.