Паляците изнесоха баскетболна лекция в зрелищен мач с 30 тройки в НАЛБ

Един от най-емблематичните отбори в НАЛБ - Паляците, отново летеше по паркета на "Овергаз Арена" в типичния си стил - с много асистенции, отборна игра и много успешна стрелба от далечно разстояние.
 Играещият своя осми сезон в Лигата тим завърши участието си в редовния сезон на Втора дивизия на НАЛБ с комфортна победа над София Ентъртейнмънт с финалното
100:77 (19:20, 26:23, 25:16, 30:18)
. Победителите изпитаха известни проблеми в първата половина на двубоя, но след голямата почивка не позволиха да се стига до излишни изненади.
Така Паляците приключват редовния сезон с 13 победи и 9 загуби, като за момента се намират на втората позиция в класирането на Втора дивизия. Поради сериозната конкуренция обаче, тимът ще пропадне или до шестата, или до седмата позиция в крайното класиране, след като и останалите отбори изиграят оставащите си двубои. Така или иначе, отборът има гарантирано място в плейофите. София Ентъртейнмънт е 10-и с баланс 3 победи и 18 загуби, като в последния си мач в понеделник ще се изправи срещу Кучетата от Младост.
Двата отбора предложиха истински спектакъл по отношение на стрелбата от далечно разстояние. Още в първата четвърт тройките започнаха да валят, като съперниците Христо Владимиров и Ахилеас Зикас си нанизаха по три успешни стрелби отдалеч, за да сложат точка на началните 10 минути при 19:20 за София Ентъртейнмънт. През втората четвърт Паляците се измъкнаха на 7 точки преднина след нови две тройки на Владимиров, но Марио Юруков, Теди Буков и Зикас също отговаряха по безапелационен начин отдалеч. Нова стрелба с марка 3 точки на топстрелеца Владимиров оформи 45:43 за Паляците преди голямата почивка.
В третата част дойде и първата двуцифрена разлика на таблото, която бе в полза на Паляците при 66:56 след нови тройки на Владимиров. Периодът приключи при 70:59, а преднината на символичните домакини единствено можеше да се увеличава в последната четвърт след безупречните им действия. Финалната сирена прозвуча при 100:77, а съотношението на успешните стрелби от далечно разстояние за двата тима бе 16 срещу 14.
Паляците можеха да разчитат на своебразно трио от Стеф Къри, Клей Томпсън и Дреймънд Грийн. Христо Владимиров наниза 10 тройки за 36-те си точки, включително 17 борби и 6 асистенции, Иван Иванов добави 30 точки (4 тройки), 12 взети отскочили топки и 7 завършващи паса, а капитанът Боян Гагов записа страхотен "трипъл-дабъл" - 20 точки, 11 борби и 14 асистенции.
Капитанът на София Ентъртейнмънт Марио Юруков направи силен мач с 29 точки, 9 борби и 4 асистенции. Теди Буков добави 21 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Ахилеас Зикас завърши с 20/6/9, включително 6 успешни стрелби отдалеч.