Царско село с важна крачка към баража за Европа (видео+галерия)

Отборът на Царско село постигна изключително важен успех с 1:0 над Витоша (Бистрица) в сблъсък от 28-ия кръг на еfbet Лига. В герой за гостите се превърна Мирослав Будинов, който заби единственото попадение, което доближи тима на Любослав Пенев до баража за Европа.
Първата интересна ситуация в двубоя се откри пред вратата на домакините. Ивайло Марков центрира от фаул в наказателното поле, където бранител изби, но право на крака на Мартин Кавдански, който обаче шутира над вратата.
61 Витоша - Царско село
Две минути по-късно звездата на гостите Уесли Ната стреля майсторски от пряк свободен удар, но кълбото премина на сантиметри от целта.
В 41-ата минута крилото на "зелените" Атанас Кабов центрира от фаул към Венцислав Бонев. Опитният бранител стреля майсторски покрай Джони Пласид, но Родригес успя да избие от голлинията. Кълбото се отби в гредата, след което стражът улови топката.
В 54-ата минута Атанас Кабов отправи много силен удар от фаул, но Джони Пласид успя да избие топката в корнер.
Пет минути по-късно гостите стигнаха до първия гол в сблъсъка. Мирослав Будинов получи добро подаване от Румен Гьонов, нападателят на тима се справи с Венци Бонев и с премерен удар заби дебютното си попадение за "червените".
В 73-ата минута Уесли Ната пробва акробатичен удар след пас на резервата Ушагелов, но топката излезе в аут. В 84-ата минута Бахамбула центрира отлично от фаул към точката на дузпата, но Хулио Родригес с глава не успя да се разпише в мрежата на "тигрите".
До края на срещата играчите на Любослав Пенев контролираха събитията на терена и логично стигнаха до важните три точки, които ги оставят на второ място в група "А" в efbet Лига. Тимът събра актив от 31 точки и вече има три повече от третия във временното класиране - Eтър.

ВИТОША (БИСТРИЦА) - ЦАРСКО СЕЛО 0:1