Унищожителен Байерн и в последния кръг (видео)

Най-силният тим в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) завърши на висота първенството в германския елит, след като разгроми Волфсбург с 4:0 като гост в среща от последния кръг. Това е 13-а поредна победа за баварците в шампионата, като те спечелиха всичките си двубои след паузата. Общо пък мюнхенци нямат поражение от 17 срещи насам. След срещата те получиха и "Сребърната салатиера".

Те завършат на 13 точки пред втория Борусия (Дортмунд), но това не е краят на сезона за тях. Точно след седмица момчетата на Ханзи Флик излизат срещу Байер (Леверкузен) във финала за Купата на Германия, а през август ще доиграват в Шампионската лига, където почти са на четвъртфинал.
Този следобед голмайсторът на първенството Роберт Левандовски се разписа веднъж - от дузпа в 72-ата, с което увеличи сметката си на 34 попадения. Преди това Кингсли Коман беше точен в 4-ата минута, в 37-ата Микаел Кюизанс удвои, а в 79-ата се разписа и Томас Мюлер. Мюлер пък подобри рекорда за асистенции в цялата Бундеслига, като вече има 21. За последните около 20 минути домакините играха с човек по-малко след отстраняването на Жошуа Гилавоги. Волфсбург ще играе в Лига Европа, но заради това си поражение беше задминат от Хофенхайм и ще трябва да мине през квалификациите. Байер (Леверкузен) също ще се доказва във втория по сила клубен турнир, а в ШЛ, освен Байерн, отиват Дортмунд, РБ (Лайпциг) и Борусия (Мьонхенгладбах).

Треньорът на Байерн Ханзи Флик остави Йошуа Кимих и Бенжамен Павар на пейката за началото, а вместо тях действаха Микаел Кюизанс и Алваро Одриосола. Волфсбург заложи на 4-4-2 с двама “тежки” централни нападатели в лицето на Ваут Вегхорст и Даниел Гинчек.

Байерн започна ударно с попадение на Кингсли Коман след само четири минути игра. Тогава французинът беше изведен зад защитата и прониза Коен Кастеелс - 1:0. Пасът беше на Томас Мюлер, с което той събра 21 асистенции за сезона - нов рекорд, подобрявайки досегашното върхово постижение на Кевин Де Бройне.
В 19-ата минута Мануел Нойер се намеси добре след удар на Йосип Брекало.

Точно след половин час игра Коман направи немислим пропуск, когато не успя да уцели празната врата.

Мюнхенци удвоиха аванса си в 37-ата, когато Кюизанс изненада Кастеелс с далечен изстрел, който спря в мрежата - 2:0.

Стигна се и до спорна ситуация, при която Гнабри излезе сам срещу Кастеелс и се опита да го прехвърли, но топката беше спряна от ръката на вратаря, който пък беше извън наказателното си поле. ВАР преразгледа ситуацията и не маркира нарушение.

В добавеното време на първата част попадение на Волфсбург не беше признато, след като Даниел Гинчек извърши нарушение срещу Одриосола.
След почивката двубоят загуби и от малкото си блясък. В 64-ата Левандовски вкара, но голът не беше признат заради засада.

Полякът все пак заби дежурното си попадение, като това стана в 72-ата минута. Тогава той беше точен от наказателен удар, отсъден за нарушение на Жошуа Гилавоги срещу Кюизанс. За това провинение халфът на домакините получи втори жълт картон и беше изгонен.

В 79-ата Мюлер оформи крайния резултат с мощен шут по диагонала.