Отборът на Камен Хаджиев спечели бронза в Унгария, Дебрецен изпадна

Академия Пушкаш победи с 2:1 носителя на Купата на Унгария Хонвед и завърши сезона на трето място, печелейки бронзовите медали. Камен Хаджиев отново беше титуляр и игра цял мач. Майрон Джордж даде преднина на Хонвед в 22-ата минута, но до почивката Жолт Наги изравни, а в 84-ата минута нидерландецът Лусиано Слагвеер донесе победата на Академия Пушкаш.
Тимът на Хаджиев финишира с 54 точки - четири повече от Мезьокьовешд, който записа серия от слаби резултати след загубения финал за националната купа. Днешното гостуване на шампиона Ференцварош беше загубено с 0:1. Единствения гол в двубоя вкара Томас Нгуен. Титлата е 31-а за най-успешния унгарски клуб, който в хода на кампанията допусна само три поражения.
На второ място в крайното класиране се нареди МОЛ Фехервар на Георги Миланов. Българинът не игра при равенството като гост на Залаегерсег - 1:1. Армин Ходжич изведе МОЛ Фехервар напред в 4-ата минута, но в 83-ата Бенямин Бабати изравни.
Голяма драма имаше на дъното, където Дебрецен и Пакш трябваше в пряк двубой да определят последния изпадащ. Победа у дома щеше да спаси Дебрецен, но мачът завърши 1:1. Гостите откриха чрез Кьонвеш в 17-ата минута, а автоголът на Селпал в 74-ата не се оказа достатъчен за Дебрецен, който остана на две точки под чертата.
Другият изпадащ е Капошвар, който днес бе разгромен с 0:5 от Уйпещ. Бившият нападател на Ботев (Пловдив) Фернандо Виана пък се разписа за успеха на Кишварда с 2:0 като гост на Диошдьор.