Зенит обърна Криля Советов с помощта на две дузпи (видео)

Зенит постигна трудна победа с 2:1 над Криля Советов  в домакинството си от 24-ия кръг на Премиер лигата на Русия. Възпитаниците на Сергей Семак трябваше да правят обрат с помощта на две дузпи, за да вземат трите точки и да направят нова крачка към титлата.

Гостите от Самара първи взеха преднина в двубоя. В 44-ата минута Антон Зинковский центрира за Максим Глушенков, който с глава порази вратата за 0:1. В 64-ата минута обаче Зенит получи дузпа за игра с ръка на Артьом Тимофеев и Артьом Дзюба изравни от бялата точка.

В 70-ата минута съдията даде втора дузпа за домакините, след като Антон Терехов задържа Алексей Сутормин в наказателното поле. Отново Дзюба реализира 11-метровия удар и доведе нещата до 2:1. В 78-ата минута Криля Советов можеше да се варне в мача, но гол на Деян Радонич бе отменен.
Така Зенит се поздрави с успеха и с актив от 56 точки е далеч напред на върха в класирането с преднина от 12 точки пред втория Локомотив (Москва). Криля Советов пък остава на дъното на таблицата с 22 точки.