Сочи взе точка като гост на Ахмат (видео)

Отборите на Ахмат и Сочи не излъчиха победител в срещата помежду си от 24-ия кръг на руската Премиер лига. Двубоят завърши при резултат 1:1, който определено облагодетелства гостите. Ахмат бе по-активният тим и създаде повече положения, докато играчите на Сочи имаха едва два точни удара в мача, но това се оказа достатъчно, за да си тръгнат с точка от този двубой.

Отборът от Грозни откри резултата в 33-ата минута, когато Бернард Бериша намери Денис Глушаков в наказателното поле, той се освободи и стреля във вратата за 1:0.

В самия край на първото полувреме обаче Сочи изравни. Една изчистена топка попадна в Никита Бурмистров, който с красив шут от въздуха вкара за 1:1.
Така мачът завърши без победител, което не бе добре за Ахмат, който излезе на 14-о място с 24 точки. Сочи пък се намира на 10-ата позиция с 28 точки.