Баскония даде сериозна жертва при поражение от Ховентут

В мач без особено значение отборът на Ховентут се поздрави с чудесна победа над един от фаворитите за трофея Баскония с крайното 76:74 (16:13, 23:17, 15:21, 22:23) в последен мач от груповата фаза на финалния турнир на Лига Ендеса. Така победителите завършват участието си в надпреварата с 2 победи и 3 загуби, а Баскония гледа към полуфиналите с 3 успеха и 2 поражения. Силен мач за Ховентут направи братът на звездата от НБА Енес Кантер - Керем. Лошата новина за Баскония е, че току що завърналия се от контузия гард Джейсън Грейнджър отново претърпя травма, която най-вероятно ще го извади от полуфиналите на турнира.

Първите две части отидоха на сметката на символичните домакини, които поведоха с 9 точки на голямата почивка. Баските обаче се събудиха през третия период и догониха съперника си, дори взимайки аванса, но тройка на Клемен Препелич оформи 54:51 след три части. Четвъртата част продължи да върви точка за точка, но Ховентут удържа победата - 76:74.
Керем Кантер се разписа с 18 точки и 7 борби за победата на каталунците, а пък Артурс Загарс и Шави Лопес Аростеги добавиха по 11. Акиле Полонара вкара 18 точки и взе 7 борби за Баскония, докато Зоран Драгич завърши с 12.