ФитСпо Баскет съкруши ТН Машини с 14 тройки и чудесна отборна игра (видео)

Актуалните носители на Купата и Суперкупата на НАЛБ ФитСпо Баскет потвърдиха шампионските си амбиции с пълно господство на паркета при разгромния успех със 105:53 (30:4, 36:9, 16:25, 23:15) над солидния тим на ТН Машини. Победителите предложиха страхотна отборна игра, след като завършиха с 32 асистенции в двубоя, а също така нанизаха 14 тройки в хода на мача и допуснаха само 13 точки в мрежичката си за първите 20 минути от срещата.

Чрез успеха ФитСпо Баскет продължава гонитбата с другия фаворит Виваком за лидерството в дивизията, като двата тима са с баланс 16-4 на върха. Единствено предимството в преките двубои дава преднина на отбора на Виваком. "Машините" са седми с 10 победи и 10 загуби.

Колкото до самия двубой, един от лидерите на ФитСпо - Иван Илчев, започна разгрома с 4 поредни тройки още в началните пет минути на мача, като заедно с Любомир Недков нанизаха 24 от първите 30 точки за тима си. Те споделиха диригентската палка с капитана Теодор Атанасов, който влезе от пейката с 15 точки във втората част, а ФитСпо вече можеха спокойно да ликуват, макар и да имаше още 20 минути баскетбол - 66:13 след двете части.

В следващата десятка доминаторите намалиха оборотите и позволиха на опонента си да стопи малка част от разликата, но в четвъртия период отново Недков и Атанасов избухнаха, за да прехвърлят кота "100" за отбора си и да се поздравят с крайното 105:53.

Теодор Атанасов наниза 25 точки, подаде 4 асистенции и отне 3 топки. Любомир Недков добави 24 точки, 12 борби и 6 асистенции, а Иван Илчев завърши с 23 пункта, 11 взети топки и 5 завършващи подавания. За ТН Машини Васил Христов блесна с 20 точки, 4 борби и 3 асистенции, докато Борис Иванов добави 12 и 7 борби, а Делян Дамянов остана с 10 и 8.