Българо-нигерийски рецитал за Фантомс, очакван успех и за Дървоядите в НАЛБ

Сребърните медалисти от Трета дивизия за миналия сезон Фантомс си осигуриха ключов успех срещу Кучетата от Младост с крайното 79:65 (28:7, 12:19, 14:21, 25:18), с което си върнаха на опонента за причинената загуба от първия полусезон. Чудесно разбирателство между лидерите на Фантомс Радостин Радков и Калеб Акенс даде тон за победата на тима, която е под №13 за сезона и им отрежда петото място в класирането след 20 мача. Кучетата от Младост остават в челната тройка с баланс 14-7.

Фантомс летяха като изтребители по паркета в началото на двубоя и започнаха първата част в брутално темпо със серия от 25:4, а след успешна тройка на нигериеца Калеб Аканс авансът на символичните домакини стана цели 21 точки - 28:7 след първите 10 минути.
През втората десятка разликата се вдигна на 25, но Кучетата от Младост не бяха готови да предадат мача без усилия и завършиха частта със серия от 13:2, за да скъсят дефицита си на 14 точки - 40:26.

Третата четвърт отново беше в полза на устремилите се към обрат "кучета", съкратявайки разликата на 7 пункта в края на периода за 54:47. Нова силна серия на символичните гости и те заслужиха паритета в резултата след тройка на Мартин Сечков за 56:56. Оттам нататък обаче силите им сякаш приключиха и Фантомс взеха нещата в свои ръце, правейки аванса си двуцифрен отново и тръгвайки си с победа от зала "Овергаз арена" - 79:65.

Радостин Радков бе водещата фигура за победителите с 27 точки и 7 борби. Калеб Акенс оформи страхотен "дабъл-дабъл" 16 точки и 26 борби, 7 от които в нападение, а Григор Божилов и Теодорос Зиакас също допринесоха за успеха съответно с по 17 и 13 точки. За Кучетата от Младост Мартин Сечков бе най-полезен с 24 точки, 9 борби, 3 отнети топки и 2 "чадъра", а капитанът Марио Александров се разписа с 13 пункта.

В другия мач от същата дивизия Дървоядите постигнаха нужна победа срещу София Ентъртеймънт с 95:84 (16:19, 31:28, 30:16, 18:21), която им позволява да запазят втората си позиция с баланс 14 победи и 7 загуби. Символичните гости рухнаха след подновяването на играта през второто полувреме и остават 11-и с 3 успеха и 17 поражения.

София Ентъртеймънт изградиха основата за едно чудесно представяне във втората четвърт, след като поведоха с 9 точки, но в края на частта действията им на паркета бяха тотално обезличени от съперника и разликата падна за отрицателно време.

Третата част започна с 10:0 серия за Дървоядите, които не си позволиха да изпуснат аванса и дори го увеличаваха в течение на двубоя, а финалната сирена дойде при 95:84.
Бойко Иванов бе изключително полезен за победителите с 26 точки и 12 борби при 13/16 стрелба от полето. Димо Дингозов записа 20 точки и 7 борби на сметката си, а капитанът на тима Димитър Колев и Георги Симеонов (6 асистенции) добавиха съответно по 14 и 13 точки.

Марио Юруков правеше магия на паркета за София Ентъртеймънт с 35 точки, 11 борби и 4 асистенци при 14/20 стрелба от паркета. Теди Буков добави 22 точки, а Ахилеас Зикас и Марин Кожухаров вкараха по 14 и 11 точки.