Наполи удържа Интер и е на финал за Купата на Италия (видео)

Отборът на Наполи е вторият финалист в турнира за Купата на Италия, след като отстрани Интер в полуфиналите. След успеха с 1:0 на "Сан Сиро", неаполитанците постигнаха равенство 1:1 у дома и на 17 юни ще се изправят срещу Ювентус, който елиминира Милан. Двубоят започна отлично за гостите от Милано, които заличиха пасива от един гол още в 3-ата минута чрез Кристиан Ериксен. Четири минути преди почивката обаче Дрис Мертенс върна усмивките на "Сан Паоло" с изравнително попадение, а резултатът се запази до края.

Двубоят започна вихрено за гостите, които откриха резултата още в 3-ата минута, когато Кристиан Ериксен се разписа директно от ъглов удар. Домакините се опитаха да се върнат в мача, но отбраната на гостите действаше солидно. В 33-ата минута Наполи можеше да получи и втори гол, но Оспина се намеси брилятно, а впоследствие се оказа, че нападателят на Интер Ромелу Лукаку е бил в засада.
Така се стигна до 41-ата минута, когато Лоренцо Инсиние получи дълга топка, напредна в наказателното поле и успя да намери Дрис Мертенс, който върна равенството.
След почивката "нерадзурите" започнаха агресивно. В 51-ата минута Брозович отправи удар с глава, но Оспина се справи. Отговорът на Наполи не закъсня. В 54-ата минута Инсиние се оказа на опасна позиция, но прати топката встрани от лявата греда.
Инсиние имаше нова възможност в 64-ата минута, но Ханданович отрази удара му. След тази ситуация треньорът на Наполи Дженаро Гатузо извърши две смени, като пусна в игра Хосе Кайехон и Фабиан Руис на местата съответно на Матео Политано и Елиф Елмас. Промени настъпиха и в състава на Интер, като Кандрева беше заменен от Алексис Санчес. Последваха две възможности за гол пред Ериксен, но отбраната на Наполи беше фокусирана и отрази опасностите.
До края Наполи пазеше резултата, като Гатузо прибягна до нови две смени. Антонио Конте също опита да промени ситуацията в полза на Интер, като извади Де Фрай и Ериксен за сметка на Ранокия и Сенси, но това не му донесе резултат въпреки петте минута добавено време. Така Наполи се класира за финала на турнира за Купата на Италия на 17 юни и има шанс да се пребори за трофей, докато Интер отново ще има нулев сезон.

Наполи - Интер 1:1 (1:0 след първия мач)

0:1 - Ериксен (3)
1:1 - Мертенс (41)
Наполи: Оспина, Ди Лоренцо, Максимович, Кулибали, Хисай, Елмас, Деме, Жиелински, Политано, Мертенс, Инсиние.
Интер: Ханданович, Шкринияр, Де Фрай, Бастони, Кандрева, Брозович, Барела, Йънг, Ериксен, Лукаку, Мартинес.