Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Цървена звезда е първият полуфиналист за Купата на Сърбия (видео)

Цървена звезда стана шампион на Сърбия

Цървена звезда се наложи с 2:1 над Инджия и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Сърбия. Привлеченият за 1,3 млн. евро от БАТЕ Борисов Мирко Иванич беше с основна заслуга за успеха на "червено-белите" под проливния дъжд. Той откри резултата в 36-ата минута, а в 38-ата подаде на Ел Фарду Бен Набуан за втория гол в полза на "звездашите".

Преди три месеца грандът от Белград срещна сериозни проблеми на терена на Инжия в мач от първенството, но този път сравнително лесно преодоля скромния съперник. Още в началото отборът на Деян Станкович създаде няолко опасни положения, но и Милан Борян не бездействаше на вратата на Звезда. В 36-ата минута Бен Набуан центрира на далечната греда и Иванич с глава насочи топката в обратния ъгъл. Домакините нямаха време за реакция, защото веднага получиха още един гол. Този път Иванич качи топката на главата на Бен Набуан, който не остави шансове на Прекович.
След почивката футболистите на Цървена звезда намалиха оборотите и това даде възможност на Инджия да върне интригата. Попадението на Михайло Йованович обаче падна чак в края на двубоя и домакините не успяха да се доберат до нещо повече.

Звезда вдигна за последно купата през 2012 година, а през този сезон тимът е амбициран да спечели дубъл, след като вече си осигури титлата. Останалите мачове от 1/4-финалите са утре, като Партизан гостува на Радник (Сурдулица).