Байерн вече вижда осмата поредна титла (видео)

Байерн (Мюнхен) надви Борусия (Дортмунд) с 1:0 като гост в голямото дерби на германския футбол, с което си разчисти пътя към осмата поредна титла. Тимът вече има 7 точки аванс на върха, а до края остават шест кръга. Йошуа Кимих вкара единствения гол в 43-ата минута след технично изпълнение, хванало вратаря Роман Бюрки неподготвен.
Първото полувреме беше напълно равностойно, но в самия му край шампионите стигнаха до попадение. След почивката Байерн беше по-добрият тим и в крайна сметка запази преднината си. Ерлинг Холанд имаше шанс да вкара още в 30-ата секунда, но след това разочарова, а на всичко отгоре напусна с контузия. В 83-ата Роберт Левандовски удари греда.
В 58-ата "жълто-черните" претендираха за дузпа, след като топката се отби в ръката на Боатенг, но съдиите не отсъдиха такава. За наказателен удар настояваха и мюнхенци в самия край, когато Левандовски беше изблъскан.

11-те на домакините бяха същите, които започнаха и срещу Волфсбург през изминалия уикенд. Матс Хумелс е възстановен от травмата си, а Джейдън Санчо остана на пейката за началото.

Треньорът на Байерн Ханзи Флик беше направил само една промяна в стартовия си състав в сравнение с изминалия двубой срещу Айнтрахт (Франкфурт). Възстановеният Серж Гнабри излезе вместо Иван Перишич. Леон Горетцка отново действаше в центъра в тандем с Йошуа Кимих, след като Тиаго Алкантара е контузен.
Домакините бяха на крачка от гол още в 30-ата секунда, когато Холанд прокара топката между краката на Мануел Нойер, но пред голлинията Жером Боатенг изчисти.
В 4-ата минута опасно стреля и Юлиан Брант, но този път вратарят на Байерн отрази.
Баварците създадоха първата си опасност в 11-ата минута, когато сантиметри не стигнаха на Томас Мюлер да засече подаване на Кимих.
В 19-ата капитанът на Лукаш Пишчек спря сигурен гол след изстрел на Серж Гнабри.
Вече бяхме в период на доминация на Байерн и в 24-ата Роман Бюрки трябваше да спасява тежък удар на Кингсли Коман.
Скоро след това Дортмунд изнесе играта напред и в 30-ата минута Холанд получи топката на левия си крак на удобна позиция, но шутира слабо и неточно.
Десет минути по-късно Горетцка отправи коварен удар с десния крак, но Бюрки боксира.
Две минути преди паузата гостите поведоха в резултата. Тогава Кимих находчиво копна топката над Бюрки, който само успя да я докосне, но не и да я избие - 1:0 за Байерн.
На полувремето Люсиен Фавър направи двойна смяна в тима на Борусия. Санчо и Eмре Джан замениха Брант и Дилейни.
Махмуд Дахуд отправи първия удар в очертанията на вратите за второто полувреме, но Нойер нямаше проблеми да улови.
В 54-ата минута на другата врата Мюлер насочи опасен шут в долния ъгъл на Бюрки, но швейцарският страж плонжира и отрази.
Холанд получи шанс да изравни в 58-ата, когато стоящият пред него Боатенг се подхлъзна в наказателното поле. Норвежецът шутира и топката се отби в ръката на Боатенг, но това беше прието за неумишлено действие от страна на защитника.
Двубоят за Холанд приключи в 71-вата, когато той напусна заради проблеми, като накуцваше.
За последните десетина минути вестфалци рискуваха с вкарването на още един офанзивен играч - Марио Гьотце, за сметка на защитник - Пишчек.
В 81-вата Дахуд за пореден път днес шутира отдалеч и опасно, но и този път Нойер спаси.
В 83-ата незабележимият в тази среща Левандовски стреля с левия крак, но уцели страничната греда.
За баварците беше по-лесно да стигат до опасности, след като домакините се бяха изнесли надпред. Така в 89-ата Мюлер за малко да удвои.