Шести пореден успех подготви Дортмунд за мача на сезона (видео)

Борусия (Дортмунд) не допусна грешка при визитата си на Волфсбург и записа шеста поредна победа в Бундеслигата - 2:0. По този начин вестфалци вече очакват Байерн (Мюнхен) за голямото дерби, което ще е във вторник вечер на "Сигнал Идуна Парк". Този следобед Дортмунд стигна до успеха най-вече заради опита си, като точни бяха двамата бекове - Рафаел Герейро (32’) и Ашраф Хакими (78’). В последните 8 минути гостите бяха с човек по-малко след изгонване на Феликс Клаус. В големи етапи от мача тимът на Люсиен Фавър действаше на ходом и като че ли не хвърляше излишни сили. Шансът на Волфсбург беше в началните минути на втората част, когато Ренато Щефен удари греда.

Вестфалци излязоха със същите 11, които започнаха и при успеха с 4:0 над Шалке 04 преди седмица. Неудържимият Ерлинг Холанд беше на върха на атаката, а Юлиан Брант и Торган Азар действаха в близост до него. Джейдън Санчо пак беше сред резервите в началото.

Волфсбург се бори за място в Лига Европа, като за момента е шести. “Вълците” искаха да притесняват гостите с двама мощни централни нападатели в лицето на Ваут Вегхорст и Даниел Гинчек.
Домакините не оставиха инициативата на съперника и това затрудни футболистите в жълто. Чак в 17-ата минута гостите отправиха удар - чрез Азар - и той беше неточен.
Играта беше равностойна до 32-ата минута, когато играчите на Фавър най-накрая надиграха съперника по дясното крило. Торган Азар напредна и центрира към Герейро, който с лекота реализира за 1:0. Португалецът вкара на два пъти в миналия кръг.
Борусия пропусна да стигне до второ попадение десет минути по-късно, когато Ашраф Хакими подаде към Азар, чийто изстрел излезе в аут.
На почивката защитникът на Дортмунд Матс Хумелс напусна, а вместо него заигра Емре Джан.
Домакините наложиха превъзходство през второто полувреме. В 48-ата минута Ренато Щефен излезе сам срещу вратаря, но пропусна, като топката леко докосна напречната греда.
В 62-ата отново Щефен създаде проблеми на защитата на Борусия, но този път Роман Бюрки отрази тежкия му шут.
"Жълто-черните" напомниха за себе си чак в 71-вата минута, когато Герейро стреля опасно с левия крак. След това те взеха нещата в свои ръце и в 78-ата стигнаха до втори гол. Появилият се Санчо пое топката от центъра и асистира на Хакими, който беше перфектен с удар по диагонала - 2:0.
В 82-ата Феликс Клаус от тима на "вълците" беше изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Мануел Аканжи. Тук се намеси ВАР, откъдето показаха, че интервенцията на Клаус е била крайно опасна.
Отстраняването на Клаус окончателно сложи точка на спора.