Славия (Мозир) надхитри шампиона като гост (видео)

Отборът на Славия (Мозир) победи с 2:1 при гостуването си на Динамо (Брест) в най-резултатния мач досега от третия кръг на беларуската Висшая лига.

През първото полувреме играчите на Динамо имаха лек превес, но нулевото равенство се запази до почивката. В началото на втората част техният натиск беше по-осезаем, но противниковият отбор беше този, който откри резултата в 64-ата минута, когато Чуклей беше точен от дузпа. Гостите нанесоха втория си решителен удар в 77-ата минута. Тогава се разписа Александър Котляров. До края на мача шампионите се хвърлиха напред, но стигнаха само до почетно попадение, дошло след автогол на Игор Тимонюк при изстрел на Александър Павловец в 85-ата минута.

Динамо записа победа и равенство в първите си два шампионатни мача, докато Славия стигна до един успех, но претърпя и едно поражение. В по-ранните днешни мачове Шахтьор (Солигорск) и Неман (Гродно) завършиха 0:0, а БАТЕ (Борисов) надделя с 1:0 над Рух (Брест) за първата си победа в първенството за сезона.

ДИНАМО (БРЕСТ) - СЛАВИЯ (МОЗИР) 1:2

0:1 Чуклей (64' д.)
0:2 Котляров (77')
1:2 Тимонюк (85' а.)