Аржентина без шампион при мъжете, Николай Учиков и UPCN са 4-и

Още една държава прекрати официално първенствата си заради пандемията от коронавирус. Асоциацията на клубовете на Аржентинската волейболна лига (Asociación de Clubes Liga Argentina de Voleibol) и четирите отбора, които се класираха за полуфиналите на състезанието, взеха съвместно решението за край на сезон 2019/2020, с цел опазване на здравето и безопасността на играчи, треньори и всички, свързани с тимовете. И тук шампиони няма да има, предвид невъзможността да се изиграят оставащите полуфинали и финал.

Представителите на ръководния орган и на Персонал (Боливар), Сиудад Волей, Хихантес дел Сур и UPCN (Сан Хуан) на национала Николай Учиков взеха участие във видеоконференция, проведена в понеделник и решиха да приключат сезона, съобразно удължаването на задължителната социална изолация заради разпространението на инфекцията от коронавирус. Тя ще продължи до 13 април.

За следващия сезон предвид ще бъде взето класирането до момента. UPCN е четвърти, лидер е миналогодишният шампион Боливар, Сиудад и Хихантес са втори и трети.

Четирите отбора ще се борят за квота за Южноамериканското клубно първенство през 2021 г. За форума обикновено е класира шампионът, но тъй като такъв няма, се променя и формата за класиране.

В страната вече има почти 1000 заразени, жертвите са 24.