Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Съдия даде пет дузпи в един мач в Беларус, четири от тях бяха за домакините (видео)

Слуцк победи с 3:1 Славия Мозир в двубой от първия кръг на  новия шампионат на Баларус. Висшата лига на страната остава единственото първенство в Европа, което се провежда на фона на всички отменени спортни събития заради пандемията от коронавирус. Не само, че мачове има, но те се провеждат и пред публика.

Днешният двубой обаче прикова вниманието с факта, че главният рефер отсъди 5 дузпи, като четири от тях бяха в ползва на домакините. Те бяха гарнирани и с червен картон за бранителя на Славия Игор Тимонюк.

Първата дузпа бе отсъдена още в 30-ата минута, като с нея гостите поведоха, след като точен от бялата точка бе Андрей Чухлей. В 44-тата Сослан Такулов изравни също от дузпа. 1/4 по-късно същият футболист получи шанс да изпълни нов 11-метров наказателен удар, но този път пропусна. В 74-тата минута Артьом Сердюк пропусна още една дузпа в полза на Слуцк, но успя да направи точна добавка и да изкове пълен обрат. 10 минути преди края Сердюк реализира петата дузпа в този мач, а което оформи крайния резултат.

За отбелязване е, че Слуцк е раздиран от финансови проблеми, след като  Слуцката захарна рафинерия отказа да продължи да помага на тима финансово и клубът се оказа без спонсор в навечерието на новия сезон.

В другия двубой от днес ФК Минск победи с 3:1 Белшина като гост, но в този мач имаше само една дузпа.