Леганес изненада Виляреал и вярва по-силно в оцеляването

Отборът на Леганес шокира Виляреал на “Естадио де ла Серамика” и спечели с 2:1 в двубой от 27-ия кръг на испанското първенство. “Краставичарите” направиха обрат след попадения през второто полувреме. Това е първа победа като гост за Лега през сезона, която доближи мадридския тим на три точки от спасителния бряг.

В петата минута Сантиаго Касорла центрира отляво и Жерард Морено засече с глава от пет метра в мрежата. В края на полувремето “жълтите” изпуснаха двойно положение след опити на Жерард и Мой Гомес. В 47-ата Оскар Родригес вкара фамозен гол след превъзходен удар от въздуха, при който топката се отклони от напречната греда и премина голлинията. В 70-ата Оскар Родригес оформи пълния обрат с удар от дузпа - 1:2.