Вая Драганова е седма след първите три уреда за многобоя в Будапеща

Българката Вая Драганова заема седмо място във временното класиране след първите три уреда в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика "Грация къп" в унгарската столица Будапеща.

Националката има сбор от 55.800 точки. Драганова игра много добре на топка и лента и получи съответно 20.000 точки (шеста по сила оценка) и 18.750 (втора по сила оценка), а на бухалки имаше грешка и беше оценена със 17.050 точки. Тази вечер Драганова ще играе с обръч.

Все още не е ясно на кои финали влиза българката, тъй като състезателките играят уредите разбъркано. Драганова обаче има големи шансове да бъде сред осемте най-добри на лента и на топка.

Лидерка в многобоя до момента е Анастасия Салос (Беларус), която има сбор от 70.100 точки (22.600 на обръч, 22.600 на топка и 24.900 на бухалки). В класирането на ФИГ при жените има още българки. Мария Ангелова от Етър (Велико Търново), която е на 20-а позиция със сбор от 47.450 точки. Ралица Николова (Етър) е 27-а с 40.350 точки.

В класирането на ФИГ при девойките Виктория Георгиева е десета в многобоя след първите два уреда - въже и топка. Тя беше оценена с 14.800 точки на въже и с 16.400 на топка и влиза на финалите на тези два уреда. Христина Първанова от Левски Триадица е 20-а до момента (14.650 на въже и 14.550 на топка), а Мила Янакиева (Левски Триадица) е 37-а с 13.150 на въже и с 11.950 точки на топка.

Състезанието продължава тази вечер от 16.30 до 23.00 часа със съчетанията на бухалки и лента при девойките и с последния удар при жените, след което ще станат ясни финалистките на отделните уреди в двете възрастови групи.