Андерлехт вкара шест и запази шансове за Топ 6

Андерлехт записа най-убедителната си победа от началото на сезона. Най-успешният белгийски клуб разгроми с 6:1 Ойпен и съхрани минимални шансове да се класира за първата шестица на плейофите. Три кръг преди края на редовния сезон тимът от Брюксел е на 8-о място, изоставайки с 4 точки от шестия Генк.

Панамецът Майкъл Мурийо откри резултата в 9-ата минута, а в 15-ата Жорди Амат от гостите получи червен картон. От отсъдената дузпа Мишел Влап удвои аванса на Андерлехт. До почивката новото попълнение Марко Пяца и ветеранът Венсан Компани доведоха нещаа до 4:0. През второто полувреме се разписаха Франсис Амузу и Закария Бакали, а Жонатан Болинги реализира почетния гол за Ойпен.

Шампионът Брюж се поизмъчи с Шарлероа, но спечели с 1:0. Попадението за "синьо-черните" бе дело на Едер Баланта още в 1-ата минута след асистенция на Ханс Ванакен. Гент пък победи с 4:1 Сент Трюйден и е на второ място, на 9 точки зад Брюж, но на 7 пред третия Стандард (Лиеж).

На дъното битката за оцеляване е изключително оспорвана. Серкъл Брюж на Димитър Велковски е в отлична форма след третата си поредна победа и вече настигна Ваасланд-Беверен. С две точки повече от тима на бившия защитник на Славия пък има Остенде.