Димитър Рангелов се разписа при загуба на Енерги

Бившият български национал Димитър Рангелов вкара гол за Енерги Котбус при поражението с 2:3 от Ауербах в среща от 23-тия кръг на германската Регионаллига Нордост. Рангелов се разписа в 58-мата минута, с което изведе гостите от Котбус напред в резултата с 2:1, но в края домакините от Ауербах направиха обрат чрез Амир Кадрич и Марсел Шлосер от дузпа.
През първото полувреме Ауербах взе аванс с гол на Марк Цимерман секунди след началния съдийски сигнал, а малко преди почивката Феликс Бругман изравни за 1:1.
Поражението от Ауербах попречи на Енерги да излезе начело в класирането в дивизията и тимът остава на трето място в класирането с 41 точки, на три зад лидера Алтглинике. За 37-годишния Рангелов това бе 12-и шампионатен гол от началото на сезона.