Водачът в схемата Медведев отпадна на четвъртфиналите в Марсилия

Поставеният под номер 1 в схемата Даниил Медведев (Русия) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в зала във френския град Марсилия с награден фонд 691880 евро.

Руснакът загуби от двукратния шампион Жил Симон (Франция) с 4:6, 0:6 за 68 минути.

Симон спечели титлата в Марсилия през 2007 и 2015 година.

Миналогодишният шампион и поставен под номер 2 в схемата Стефанос Циципас (Гърция) достигна до полуфиналите. Циципас победи Вашек Поспишил (Канада) със 7:5, 6:3 за 87 минути.

Гръцкият тенисист направи пробив в 11-ия гейм на първия сет, а във втората част след 3:3 взе три поредни гейма и затвори мача.

В спор за място на финала Циципас ще играе срещу Александър Бублик от Казахстан, който елиминира номер 4 в схемата Денис Шаповалов (Канада) със 7:5, 4:6, 6:3 за 2:18 часа.

Бублик за трети път в кариерата си достига до полуфинал на турнир от АТP.