Мицова е на 1/4-финал във Виена

Мария Мицова се класира за четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон във Виена (Австрия) с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер 7 в схемата българка победи квалификантката Рутвика Шивани Гаде от Индия с 19:21, 21:18, 21:17 за 58 минути. По-късно днес в спор за място на полуфиналите Мицова ще играе срещу японката Юкино Накай.

Пейо Бойчинов и Алекс Влаар отпаднаха в първия кръг на основната схема на двойки мъже, след като загубиха късно снощи в оспорван мач от Стив Олесен и Андреас Сьондергаард (Дания) с 21:19, 18:21, 16:21 за 46 минути.